علل اصلی شوره سر

دکتر شیوا دولت آبادی متخصص پوست، مو در گفت و گو با ایسکانیوز:
علل اصلی شوره سر بر اثر بد غذایی است
ایسکانیوز ـ برای مبارزه با شوره سر ابتدا باید انگیزه‌اش را شناخت و سپس درمان کرد.

دکتر شیوا دولت آبادی، متخصص پوست و مو در گفت وگو با خبرنگار سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز در خصوص شوره سر گفت: شوره سر یکی از بیماری‌های شایع مو است که باید آن را درمان کرد و شوره سر در اثر تغذیه نادرست، نگرانی، هیجان، عدم تعادل هورمون‌ها و استفاده زیاد از مواد آرایشی مو پدید می‌آید و برای مبارزه با آن ، ابتدا باید انگیزه‌اش را شناخت و سپس به درمان پرداخت، درصورتی که شوره سر در اثر بدغذایی باشد رژیم غذایی مناسب برای آن توصیه می شود.
این متخصص تأکید کرد: پرهیز از خوردن چربی‌های حیوانی، شیرینی، شکلات،‌‌آجیل،‌غذاهای سرخ شده و پر ادویه سلامت را به موها باز می‌گرداند.
وی در خصوص افرادی که با مشکل شوره سر روبرو هستند گفت: برای کسانی که با مشکل شوره سر رو برو هستند،‌خوردن سبزی و مواد پروتئین دار به مقدار فراوان تجویز می شود.
دولت آبادی افزود: غذاهایی که ویتامینهای
A،E،B
و پروتئین به حد کافی دارند از شوره سر جلوگیری می‌کنند.
برس زدن مرتب موها در درمان شوره سر اهمیت زیادی دارد زیرا سبب می شود که جریان خون سریعتر شود وسلول‌ها تغذیه شوند.
وی ادامه داد: هر شب پیش از رفتن به رختخواب با یک برس مویی‌ موهای خود را از جهات مختلف برس بزنید، به طوری که در حدود صدبار برس روی سرتان حرکت کند و در تمام نقاط خون را به جریان بیندازد.
برای تمیز کردن موها،‌از شامپوی متناسب با جنس موهایتان استفاده کنید. می‌توانید به این شامپو بر چسب نوع موها مقداری مواد تقویت کننده گیاهی یا حیوانی بیفزایید.

منبع : نیک صالحی

/ 0 نظر / 29 بازدید