زندگی نامه سامی یوسف

او تا به حال با آمیختن موسیقی اصیل شرقی با نواهای کلاسیک غربی و اشعاری که اکثرا در وصف پیامبر اسلام و دین اسلام است مخاطبین بسیاری را جذب کرده و از ویژگی های دیگر کار های او این است که هم به زبان انگلیسی و هم عربی کارهایش را خوانده و اخیرا در آهنگ ( حسبی ربی ) اوج کارش را با ارائه به چهار زبان انگلیسی عربی ترکی و اردو نشان داده .

اوج هنر در موسیقی ، مخلوط کردن موسیقی زیبای شرقی و خاورمیانه با موسیقی غرب که فوق العاده و زیبا از آب درآمده است . سامی یوسف خود آهنگ ساز بسیار ماهر می باشد و همچنین از آهنگساز های بسیار ماهری مثل هانی اساما و ... دیگر آهنگ سازهای ماهر شرقی و غربی

همچنین از چندین آهنگ فارسی هم برای ترانه های خود استفاده کرده است آهنگ غار حرا (The Cave of Hira ) آهنگی از مرحوم علی تجویدی است همچنین آهنگ مناجات (Munajat) هم از این آهنگ ساز بسیار معروف ایرانی است ...

او همچنین در آهنگ عید ( Eid Song) هم از موسیقی ایرانی بهره گرفته که فکر می کنم از آهنگهای قدیمی و بسیار زیبای ایرانی می باشد که بطور ماهرانه و استادانه از این موزیک ها استفاده کرده و همچنین اوج هنر خود را درترانه حسبی ربی با چهار زبان سروده است ، آهنگ ترانه ی حسبی ربی برای ما ایرانی ها بسیار آشنا است چون محمد اصفهانی در ترانه ی (مولا ممد جان ) از این ترانه استفاده کرده که این آهنگ از آهنگهای قدیمی و بسیار زیبای افغانی می باشد.

همچنین سامی یوسف در ترانه ی سعی کن گریه نکنی (Try Not toCry) از یک گروه معروف رپ عرب زبان به نام Outlandish   استفاده کرده که یکی از بهترین و زیباترین ترانه های سامی یوسف می باشد که مضمون آن درباره فلسطین و انتفاضه فلسطین می باشد که از مضمون و شعر بسیار زیبایی برخوردار است که لینک دانلود اون در همین وبلاگ قرار داده ام .

سامی همچنین در آلبوم پر بار امت من خود از نوع دیگر موسیقی یعنی موسیقی آرامش نیز استفاده کرده او این هنر زیبا را در ترانه ارامش(Meditat)استفاده کرده که اگر کسی این ترانه را در اوج ناراحتی و عصبانیت گوش می دهد به طرز عجیبی آرام می شود ، سامی یوسف در آلبوم بعدی خود از این نوع موسیقی بیشتر استفاده خواهد کرد .

یکی دیگر از زیباترین ترانه های سامی یوسف ترانه آزاد (Free) می باشد که در مورد حجاب زنان مسلمان می باشد سامی یوسف در این ترانه تمجید از کسانی که حجاب اسلامی خود را در غرب انجام داده و مورد تمسخر دیگران واقع می شوند پرداخته است .

---

آلبوم اول وی در سال 2003  به نام المعلم وارد بازار شد و آلبوم دوم آن یعنی امت من در سال 2005  وارد بازار شد و آلبوم بعدی او یعنی آلبوم سوم سامی فکر می کنم در سال 2007 روانه بازار شود و موسیقیدانها و کارگردانان پیش بینی می کنند این آلبوم پرفروش ترین و محبوب ترین آلبوم در تاریخ خاورمیانه می باشد ..

یکی از ویژگی های بسیار جذاب سامی یوسف ، برگزاری کنسرت های بسیار زیبای او می باشد ، سامی یوسف اولین کنسرتش را در مصر برگزار کرد که از استقبال بسیار عجیبی از مردم مصر مواجه شد ، طوری که نصف جمعیت که برای دیدن کنسرت وی راهی سالن کنسرت شدند در سالن جا نشدند و کنسرت او را از داخل خیابان تماشا کردند ، همچنین او کنسرت های زیادی در فرانسه ، آلمان ، انگلستان ، هند ، ترکیه انجام داده که آرزو می کنم به همت مسئولین یکبار هم سامی را به کشور ایران فرخوانند و کنسرتیرا هم در ایران برگزار کند . هم در ایران برگزار کند .

---

بیشتر ترانه های او را استاد بارا کریخی (Bara Kherigi )  سروده است ولی بعضی از ترانه ها را هم خود سامی یوسف سروده است از ترانه هایی که سامی سروده است می توان به ترانه ی مادر و امت من اشاره نمود .

ضمنا در مورد رابطه سامی یوسف با یوسف اسلام سوال شده بود که با توجه به این که سامی آذربایجانی الاصل است و ذاتا مسلمان است هیچ ارتباطی با یوسف اسلام ندارد اما یوسف اسلام در مورد سامی یوسف گقته است که سامی یوسف آینده درخشان موسیقی اسلامی است که خود یوسف اسلام پس از پیوستن به دین مقدس اسلام این نوع موسیقی را اختراع کرد.

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای سامی عزیز که در غرب و در اوج فساد تلاش برای تبلیغ دین مقدس اسلام از طریق موسیقی دارد .

 

/ 0 نظر / 45 بازدید