چرا می گوییم امام خامنه ای

پاسخ: ما شیعیان لغت امام و پیشوا را برای غیر از دوازده امام (علیهم السلام) کمتر به کار می‌بریم و تنها برای افرادی به کار می‌بریم که حقیقا رفتار علمی و عملی آنان را قابل ستایش می‌دانیم که همان‌گونه که آگاهید، در این عصر، این نام به افراد مشخصی منحصر شده است.
و اصولا این افراد که این عنوان را مردمان و نه خود، برای ایشان برگزیده‌اند، افراد خاص و با اهمیتی هستند و معمولا آدمی برای حفظ و پاسداری از افراد و اشیای ارزشمند خود تا اخرین قطره خون تلاش می‌کند.
مگر آن‌که شرع بگوید این تلاش شما با مبانی فقهی همخوانی ندارد! و معمولا شرع تا خطر چشمگیری کیان اسلامی را تهدید نکند، چنین دستوری نمی‌دهد.

/ 1 نظر / 27 بازدید
يه بنده خدا

لوث و لگدمال فرموده ايد لفظ شريف امام را كاش ميگذاشتند تا از اين لفظ معناي شريف امامت به ذهن متبادر شود اما اهل تسنن از اين هم زيركتر بود انها كه در معناي ولايت در حديث غدير با ان همه قرينه لفظيه و حاليه خدشه وارد كردند چگونه ميتوانستند لفظ شريف امام را در احاديث ديگر رسول اعظم خدشه نمايند ...بهترين ترفند استعمال امام براي افرادي بقول شما شاخص كه مردم انها را امام ناميدند ميباشد...لذا مي بينينيم حتي الفاظي را كه پيامبر تصريحا مختص به وجود نازنين حضرت علي عليه السلام دانسته انها را براي سلاطين 3 گانه خود بكار بردند نظير اميرالمومنين /صديق/فاروق اعظم/خليفه/امام/مولوي و مولانا وووو حيف كه ما هم نادانسته همساز با انها شديم و هر شخصيت هرچند بزرگواري را امام ناميديم و اگر مثلا بگوييم آقاي خميني با نگاه عاقل اندر سفيه يا نگاه تجسس و تفحص و يا انگ ضدولايتي ميزنند...همه چيز قاطي پاتي شده...ادب مذهب شيعه اقتضا ميكرد كه ما الفاظ شريف خليفه و امام و وو را اينگونه............!!!!!!!!!