نقش رنگ ها

سبز لیمویی:پوشیدن لباسی به این رنگ یا استفاده از آن در تزیین و دکوراسیون منزل میتواند توانایی منطقی و پیگیر بودن شما را بیفزاید. سبز لیمویی به شما این امکان را میدهد که بفهمید برای پیشرفت بیشتر خود به چه چیزی نیاز دارید.

سبز: لباس یا دکوراسیون سبزرنگ کمک می کند احساس نزدیکی بیشتری با طبیعت داشته باشید و نیز باعث می شود به دیگران احساس راحتی و آرامش بیشتری ببخشید. استفاده از این رنگ همانند یک خاک حاصلخیز باعث میشود دنیایی پربار برای شما به وجود آید. طبیعت ذاتی این رنگ که نوعی توازن و تعادل در خود دارد، شما را تشویق میکند به نجوای درون خود گوش دهید و بفهمید برای این که شما و دیگران از احساس راحتی بیشتری برخوردار باشید به چه چیزی نیاز دارید.

سبز کله اردکی: این رنگ توانایی شما را در قدرت انتقال فکر افزایش میدهد. همچنین باعث می شود سیاست بیشتری در زندگی تان داشته باشید. استفاده از این رنگ که نوعی آبی آمیخته با سبز است به شما این باور را القا می کند که میتوانید با دست خود آینده ای دلخواه بسازید.

آبی: لباس و آرایش آبی رنگ، شما را بیشتر رویایی می کند و الهامات شما را افزایش می دهد. این رنگ بسیار آرامش بخش بوده و باعث متمرکز شدن افکارتان می شود. اثر آرامش بخش این رنگ باعث میشود برنامه ها و افکار مغشوش از ذهنتان خارج شوند و رویاها و اهدافتان نظم و ترتیب بیشتری بگیرند.

نیلی:رنگ لباس یا تزیینات و آرایشی که به رنگ نیلی باشد میتواند قدرت خطرپذیری شما را افزایش دهد. نیلی اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد تا به نقشه هایی که در سر می پرورانید جامه عمل بپوشانید. استفاده از رنگ نیلی که نوعی آبی آمیخته با قرمز است، کمک میکند آینده ای خوب و برنامه ریزی شده را برای خودتان ایجاد کنید. این رنگ به شما کمک میکند دلواپسی هایتان را به کارهایی مثبت تبدیل کنید.

بنفش:رنگ بنفش بر خیالپردازی شما می افزاید و کمک میکند احساس قدرت و اختیار بیشتری کنید. این رنگ همچنین سبب تقویت کردن عمق احساسات شما میشود و  شما را صاحب اراده ای مصمم تر میکند و توانایی تان را در ارائه راهبردهای جدید در زندگی افزایش میدهد.

بنفش تیره:این رنگ اشتیاق و خوشبینی شما را افزایش میدهد. استفاده از این رنگ به شما الهام میکند باید کاری جدید را آغاز کنید. اگر لباسی به این رنگ بپوشید یا در دکور منزلتان از این رنگ بهره گیرید بد گمانی شما را کاهش میدهد و فرصتهای جدیدی را برای شما میگشاید.

قرمز: لباس و آرایش قرمز رنگ شما را بیشتر اهل عمل میکند و پرمایه و مبتکر می سازد. استفاده از قرمز آتشین به شما علم و قدرت این را می دهد که حرف دلتان را براحتی بزنید و آنچه را دوست دارید به دنیا بگویید.

نارنجی پررنگ: استفاده از این رنگ در لباس و دکور منزلتان کمک میکند به شخصیت خود احترام بیشتری بگذارید. نارنجی پر رنگ شما را تشویق میکند تا خودتان را قبول داشته باشید و آنها را که دوستشان دارید، تحسین کنید.

نارنجی:رنگ نارنجی به شما احساس شهامت و بیباکی میدهد. این رنگ که گرمترین رنگ اتمسفر است نظم و ترتیبی را که نیاز دارید تا انتظارات غیر واقعی را از خود دور کنید به شما میبخشد.

طلایی:استفاده از رنگ طلایی در لباس و آرایش یا وسایل منزل باعث میشود احساسات و سرزندگی شما بیدار شود. استفاده از رنگ طلایی به شما نیرویی میبخشد تا آن چیزی را که باعث خرسندی و رضایت خاطرتان میشود، پیدا کنید.

زرد:رنگ زرد باعث میشود ذهنتان بیشتر باز شود. استفاده از رنگ زرد که روشن ترین رنگ در طیف است ذهنی سیال تر و بازتر را برای شما خلق میکند. این رنگ سبب میشود نقطه نظرات دیگران را بهتر بفهمید و سیاست بیشتری در زندگی خود اعمال کنید.

سیاه: استفاده از این رنگ باعث می شود توانایی بیشتری در تمرکز کردن داشته باشید. استفاده از رنگ مشکی، یعنی غیبت نور، ناشناخته ها را به شما نشان میدهد. در تاریکی، افکار شما باطنی و درونی شده و بهتر میتوانید بر روان و احساسات درست خود تمرکز کنید.

قهوه ای: لباس قهوه ای رنگ یا اتاقی که به این رنگ تزیین شده باشد، آگاهی و هوشیاری شما را افزایش میدهد. این رنگ به شما کمک میکند واقعیت هر موقعیتی را بهتر دریابید و بدانید چه چیزی برای شما بهترین خواهد بود.

سفید: لباس یا دکوراسیون سفید رنگ قدرت تحلیل شما را افزایش میدهد. استفاده از رنگ سفید که اصل همه رنگهاست، به شما احساس آزادی و رهایی بیشتری میبخشد.
این رنگ هر موقعیت یا ارتباطی را که باعث میشود بتوانید از حل مشکلاتتان برآیید برای شما روشن میکند.

رنگدلخواهشماچهرنگیاست؟

شخصیتشماچهرنگیاست؟

یکی از روان شناسان معروف غرب معتقد است که رنگ انتخابی و دلخواه شخص میتوان به خوبی معرف خصوصیات اخلاقی وی باشد. او پس از بررسی های فراوانی که در این زمینه به عمل آورده، در یکی از تالیفات خود به نام "رنگ در دنیای انسانها" دلایلی را که سبب میشود شخص، رنگی را رنگ دلخواه خود بداند و یا از آن متنفر باشد، ذکر میکند.

قرمز :خوش قلب اما خودپرست:این رنگ سمبل شدت و افراط بوده و این زیاده روی گاه در جهت مخالف آن است. قرمز، رنگ عشق و تنفر، فداکاری و خشونت و خون و آتش است. کسی که به این رنگ علاقه دارد، هرگز نمیتواند در زندگی بی تفاوت باشد. این گونه اشخاص به رغم آنکه تند و سرکش هستند، اما فعال و شجاع بودن نیز از خصوصیات اصلی آنهاست. قرمزها در زندگی کمی عجول هستند و احتمال شکست بویژه در عشق برای آنها فراوان است. معمولاً قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران، سبب از بین رفتن دوستی هایشان میشود. با آنکه در عشق کاملاً فداکارند،اما اگر روزی روزگار بر وفق مراد نباشد، بدون آنکه جویای علت آن باشند، با آن میجنگند. دو صفت ممتاز قرمزها، خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است، اما دو عیب بزرگ آنها نیز خودپرستی و در بعضی موارد، عدم کنترل نفس است. به طور کلی قرمزها دارای خصوصیات متضادی هستند.

صورتی :مورد علاقه دیگران:رنگ صورتی در واقع همان رنگ قرمز است که کمرنگ شده است. اگر به این رنگ علاقه مندید، تمام صفات قرمزها را کمی ملایمتر در خود خواهید یافت. این افراد در عشق با گذشت هستند و دیگران را خوب درک میکنند و با اطرافیان به ملایمت رفتار میکنند، به همین دلیل همیشه مورد علاقه دیگران هستند. روانشناسان معتقدند که صورتیها اغلب دشواری های زندگی را تحمل کرده و با مشکلات فراوانی در زندگی دست و پنجه نرم می کنند.

آبی: نظم،پشتکار،تنهایی: رنگ آبی از رنگهایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید، میتوان به شما امیدواری داد که میتوانید هیجانات و احساسات خود را به خوبی کنترل کنید. ظاهر متین و آرام شما دیگران را وادار می سازد به شما احترام بگذارند. شما هم دوست دارید که همیشه مورد ستایش دیگران باشید. در خرید لباس بسیار صرفه جو هستید و به علت شرم و غروری که دارید، دوست دارید غالباً تنها باشید. کارهای خود را معمولاً از روی نظم و ترتیب انجام میدهید و صفت ممتاز شما، پشتکارتان است.

قهوه ای :قابل اعتماد:روی قهوه ای ها میتوان حساب بازکرد چون باثبات، فیلسوف مآب و کمی شاعر پیشه هستند. اگر به این رنگ علاقه مندید، بندرت تغییر عقیده میدهید و هر بار که تصمیمی بگیرید، حتماً آن را عملی میسازید. در نگهداری پول و اسرار دیگران امانتدار خوبی هستید. میل دارید پیوسته در عالم خود باشید و در عشق هرگز بدبین و نتد نیستید.

خاکستری : احساس بی نیازی: این رنگ سمبل چشم پوشی از لذتهای معمولی دنیاست. کسانیکه به این رنگ علاقه دارند، معمولاً از زندگی احساس رضایت میکنند. خاکستری، رنگ عاقلان است و جوانانی که به این رنگ علاقه دارند، خود را هم شان بزرگسالان میبینند و در زندگی احساس بی نیازی می کنند. در عشق به پیروی از افراد مسن تر از خود تمایل دارند و بیشتر کسانی که از نظر فکر و عقیده به آنها برتری دارند، خیلی آسان طرف توجهشان قرار میگیرند!

/ 1 نظر / 7 بازدید
نسیم

با عرض سلام کتاب رازهاي موفقيت، کتابي بسيار جالب و آموزنده اي قدرتمند براي ما است و اگه پي در پي اونو ملاحظه کنيم بالاخره تأثير خودشو مي ذاره . اين کتاب رو، با تلاش، در http://ketaberaz.persianblog.ir آوردم. در منبع اون، سايت هاي خارجي هست که سردرگمي پيش مياره و اونو معرفي نکرده ام و براي منبع اين کتاب به خاطر زحماتش، خودم جداگانه کارايي کردم و مي کنم . شما هم مي تونيد از اين کتاب بهره ببريد . لازمه که ما هميشه از نسيم خوش بهره ببريم !!!. پس از ارائه آخرين قسمت، فقط اونو به تدريج معرفي مي کنم. اگه دوست داشتید اونو لينک کنيد و خبرشو بديد تا لينک شمارو هم بذارم. [لبخند][قلب][چشمک][لبخند][گل]