gloat

gloat

http://gloat.persianblog.ir

علم الهدی

علم الهدی

برای شادی روح شهدا صلوات محمدی ختم کن

علم الهدی

 
کاربر مهمان، خوش آمديد!   امروز  
 
فهرست اصلی
لینکهای سریع
صفحه اول
آرشیو
ایمیل
موضوعات

آرشیو مطالب

لینکستان
اگر می خواهید با وبسایت ما تبادل لینک کنید لینک ما را با نام " علم الهدی " قرار دهید و در بخش تماس با ما و یا نظرات لینک خود را قرار دهید.
آرشیو تماس با ما


ویندوز 7

جدیدترین ویرایش سیستم عامل محبوب مایکروسافت

هفتمین نسخه و جدیدترین ویرایش سیستم عامل محبوب مایکروسافت
Ultimate Microsoft Windows 7 نام دارد یعنی ویندوزی که پس از انتشار ویندوز ویستا و با سرو صدای بسیار از سوی مایکروسافت عرضه شد تا به نوعی تمام ایراد های وارده به ویندوز ویستا را از بین ببرد و این ویندوز را به عنوان نسل نوین سیستم عامل ها برای کاربران منتشر کند. گفته می شود در ماه ژانویه 2009 مایکروسافت سرانجام نسخه Beta و آزمایشی این ویندوز را برای کاربران علاقه مند منتشر کرد که با استقبال و دانلود بی نظیری از سوی کاربران ویندوز روبه رو شد و قرار است پس از انتشار چند نسخه آزمایشی، نسخه نهایی ویندوز 7 در سال 2010 رسماً منتشر شود.


    نگاهی به ظاهر جدید ویندوز 7
    در نمای اولیه ویندوز 7 نیز مانند ویندوز ویستا از ویژگی پیشرفته گرافیکی
Windows Aero بهره می برد با این وجود ویندوز 7 در بسیاری جهات پیشرفت چشمگیری کرده است. دور تا دور پنجره ها تا نسخه بتا به صورت کاملاً شفاف است و زیبایی خاصی را به این ویندوز می دهد. این پیشرفت ها در حالی است که ویندوز 7 قرار است بسیار نرم تر، راحت تر و بهتر نسبت به ویندوز ویستا اجرا شود و ویژگی دسک تاپ سه بعدی آن در CPU های ضعیف تر نیز عمل کند.
    
    :
Desktop-1 ویژگی جدید Desktop Slideshow که در Windows Explorer گنجانده شده است به زیبایی و سادگی پس زمینه ویندوز را تغییر می دهد.
    
    :
Windows Explorer-2 ویژگی جدید Libraries یا کتابخانه در این ویندوز موجب می شود که برای فایل ها و فرمت های مختلف آرشیو یا کتابخانه وجود داشته باشد. این آرشیو ها به عبارتی یک سری فولدر های مجازی هستند که قادر به جمع آوری فایل های مختلف از مکان های مختلف هارد در قالب یک پوشه مجازی Explorer است بنابراین برای آرشیو و نگهداری فایل ها در محیط یک شبکه و یک سیستم به هیچ وجه نیازی نخواهد بود تا حتماً فایل ها در کنار هم باشند. ویژگی جدید Federated Search یا جست وجوی باز در ویندوز 7 به شما اجازه می دهد نتایج یک جست وجوی گسترده خود را با فرمت های جدیدی همچون osdx ذخیره کنید و پس از باز کردن تمامی اطلاعات جست وجوی خود را به خوبی مشاهده کنید.
    
    :
Taskbar-3 تغییرات عمده Taskbar در ویندوز 7 را می توان بیشترین و عمده ترین میزان تغییرات در Taskbar از زمان انتشار ویندوز 95 یعنی طی 15 سال گذشته به شمار آورد تا آنجا که باید گفت در ویندوز 7 Taskbar حدود 10 پیکسل در قیاس با ویندوز ویستا بلندتر شده تا بتواند آیکون های بزرگ تر و منحصر ویندوز 7 را در برگیرد. نرم افزارهای در حال اجرا به خوبی با Border شفاف و همچنین برجستگی خاص کاملاً در Taskbar مشخص هستند. Taskbar کاملاً زنده و شفاف و Transparent هست و در قیاس با ویندوز ویستا بسیار زیباتر شده است.
    
    - منو
Start و دکمه مربوطه از نظر ظاهری فعلاً همانند ویندوز ویستا است با این حال که یک افکت هایلایت پویا زمان حرکت موس روی آن ظاهر و مخفی می شود.
    
    - ویژگی
Pinned Applications در ویندوز 7 موجب شده این ویندوز بیشتر «نرم افزارمحور» باشد تا «پنجره محور» و این ویژگی موجب شده عمدتاً Title پنجره ها در Taskbar نمایش داده نشود و تنها زمانی که موس روی آن یا انتخاب شده است، نمایش داده شوند.
    
    تمامی نرم افزارها به آسانی می توانند به
Taskbar سنجاق شوند یا به اصطلاح ویندوز7 Pinned Application شوند.
    
    - ویژگی
Preview Pane ویندوز ویستا در ویندوز 7 به مراتب پیشرفته تر و کامل تر شده است، به عنوان مثال اگر یکی از پنجره های باز ویندوز WindowsMedia Player باشد و شما با موس روی بخش Preview Pane بروید، ویژگی جدید به شما امکان Play/Pause و دیگر امکانات را خواهد داد.
    
    - ویژگی
Jump List که با راست کلیک روی هر یک از آیکون های Taskbar قابل دسترسی است و این ویژگی در نرم افزار های منحصر ویندوز 7 افزوده خواهد شد، تعداد عملیات از پیش تعریف شده نرم افزار را تنها با راست کلیک در Taskbar دراختیار کاربر قرار می دهد.
    
    - بخش
Show Desktop و عملکرد آن در ویندوز 7 تغییر کرده و متفاوت با تمامی ویندوز های پیشین است.
    
    پنجره های مدیریتی در ویندوز 7
    - ویژگی
Aero Shake اجازه می دهد با تکان دادن و لرزاندن یک پنجره با موس تمامی صفحه مانیتور شما خالی شده و دسک تاپ به همراه پنجره لرزیده شده نمایش داده شود و زمانی که پنجره را مجدداً لرزش دهید، به حالت قبل بازمی گردید.
    
    - ویژگی بسیار جالب
Aero Peek که باز هم برای نمایش میز کار کاربرد دارد دکمه مربوطه روی Taskbar تمامی پنجره های باز محو شده و شما میز کار به علاوه یک چارچوب کلی محو از پنجره باز شده را می بینید.
    
    ویژگی های عملکرد بوت
    یکی از مشکلات بزرگ ویستا به اقرار بیش از 35 درصد مشتریان مایکروسافت زمان طولانی
Boot یا بالاآمدن ویندوز بوده که در ویندوز 7 این مشکل تا حد امکان رفع شده است.
    
    ویندوز 7 و ویژگی های چندرسانه یی
    - بهره مندی از جدیدترین نسخه
Windows Media Center با پشتیبانی از فرمت های H.264 کیفیت بالاHD که امکانات متعددی را برای داشتن یک سینمای خانگی رایانه یی به شما می دهد. همچنین Gadget مرتبط با Windows Media Center در این ویندوز موجود است.
    
    - پشتیبانی از بعد وسیعی از فرمت های چندرسانه یی از ویژگی های ویندوز 7 است که از آن جمله می توان به داشتن
Codec های مورد نیاز درونی برای پخش فرمت هایMP4، MOV، 3GP، AVCHD، ADTS، M4A، WTV H. 264، MPEG4-SP، ASP/DivX/Xvid، MJPEG، DV، AAC-LC، LPCM، AAC-HE اشاره کرد.
    
    - ویندوز 7 قابلیت پشتیبانی از کارت گرافیک های مختلف روی یک سیستم حتی از کمپانی های مختلف (به عنوان مثال دو کارت گرافیک روی یک سیستم یکی
nVidia و دیگری Geforce) داراست.
    
    - مایکروسافت قصد افزودن یک ویژگی جدید دیگر به نام
Device Stage را نیز به ویندوز 7 داراست که این ویژگی به کمپانی های سازنده اجازه آن را می دهد اطلاعات خود را در یک پنجره اختصاصی Device به گونه یی شکیل به نمایش گذارند.
    
    - به روز شدن تمامی نرم افزارهای ویندوز از جمله
Paint و WordPad و. . . از دیگر ویژگی هایی به شمار می رود که ویندوز 7 را نسبت به سایر ویندوز ها متمایز می کند.
    
    ویندوز 7 و نسخه های متفاوت آن
    :
Windows 7 Starter dition-1 این نسخه برای بازار کشورهای در حال توسعه و کاربران نوت بوک ها طراحی شده است. در صورت نصب این نسخه تنها اجرای سه برنامه به طور همزمان ممکن خواهد بود. البته در این نسخه برخی امکانات شبکه یی مانند قابلیت به اشتراک گذاری فایل های چندرسانه یی روی یک شبکه محلی موجود است.
    
    :
Windows 7 Home Basic-2 این نسخه معادل نسخه Media Center ویندوز ویستا تلقی شده و استفاده نامحدود از برنامه های مختلف کاربردی از طریق آن امکان پذیر است. ارتقای قابلیت های مشاهده بصری، تنظیمات جدید پیش نمایش و... از جمله قابلیت های این نسخه است.
    
    :
Windows 7 Home Premium-3 این نسخه دارای تمامی امکانات جدید بصری ویندوز 7 شامل رابط کاربری Aero Glass و قابلیت تازه ناوبری و هدایت ویندوز است. سازگاری با فناوری لمسی (نگارش با دست و سیستم چند لمسی یا
    
    
multi-touch)، پشتیبانی گسترده از انواع فرمت های رسانه یی و بهبود امکاناتindows Media Center از جمله دیگر ویژگی های این سیستم عامل است.
    
    :
Windows 7 Professional-4 نسخه حرفه یی ویندوز 7 به شمار می آید که از امکانات بالای امنیتی برخوردار است.
    
    5،6-
Windows 7 Enterprise و Windows 7 Ultimate :کاربران خانگی یا تجاری که مایل به بهره مندی از ویندوز 7 با جدیدترین و آخرین امکانات هستند باید یکی از این دو نسخه را خریداری کنند. پیش بینی می شود دو نسخه مذکور از نظر قیمت تفاوت مختصری با یکدیگر داشته باشند. در پایان ذکر این نکته ضروری است که به نظر می رسد دو نسخه Home Premium و Professionalبرای کاربران خانگی، نسخه Starter برای کاربران نوت بوک ها و سه نسخه دیگر برای کاربران حرفه یی از سوی مایکروسافت در نظر گرفته شده است.

برای خرید نسخه نهایی ویندوز سون بر روی خرید ویندوز کلیک کنید ( به نگاه کردنش می خوره حتما کلیک کن )

خرید ویندوز

نظرات ()
مهدی دانایی فرد ۱۳۸٧/۱٢/۳٠

آخرین مطالب ارسالی
نفاق
چند معجزه از امام جواد
شناخت اجمالی حجر بن عدی کندی
معناى مودّت اهل بیت (ع ) و دلیل لزوم آن
امامت روح اسلام است
احادیث وجوب ترس از خدا
عوامل ورود به بهشت
در هر سرزمینى قبرى خواهد بود
گریه بر شهید
عضو شو n96 جایزه بگیر
درباره وب
علم الهدی

آمار کاربران
 
چه کسانی به ما لینک دادند؟

نوسندگان


لینک دوستان

بخش ویژه


صفحه اصلي  |  آرشیو |  لینکستان  |  تماس با ما
 Design By ParsTheme & Publish By ParsTheme


www.rapfa.com

قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ